پلاگین ها می توانند سایت شما را نابود سازند

برخی فکر می کنند با نصب پلاگین های زیاد  و البته برخی نیز کاربردی می توانند به سئو و قدرت خوبی در گوگل برسند و البته که این طور نیست زیرا مانند این است در خودرویی که سوخت کم دارد و فاصله ی زیادی با پمپ بنزین دارد، لوازم غیر ضروری این خودرو را نیز هر دقیقه بیشتر از قبل کنیم و خودرو سنگین شود و می توان گفت بد ترین راه برای رسیدن به سئو می باشد و البته که پلاگین ها را می توان بدون استفاده از منابع غیر ضروری حذف کرد.

جوملا و وردپرس و دروپال از محبوب ترین سیتسم های مدیریت محتوا هستند که هر کدام مخازن خود را برای دریافت جدید ترین افزونه ها خواهند داشت.

بسته به موضوع سایت شما می توان پیش بینی کرد که پلاگین های شما نباید بیشتر از حد 4-5 پلاگین باشد که می تواند پهنای باند و همین طور مقدار فضای مورد نیاز برای لود سایت را از شما دریافت کند بخصوص اگر از هاست های اشتراکی برای ارائه خدمات وب استفاده می کنید داشتن تعداد پلاگین زیاد می تواند مشکلات زیادی را در اینده برای ایندکس گوگل و ربات های گول به وجود اورد البته که حذف برخی از این پلاگین ها سرعت سایت شما را همچنان پایین نگه خواهد داشت زیرا به طور کامل حذف نشده اند.

یکی از این افزونه ها متداول ترین پلاگین آمار گیری یا همان آنالیتیکس مربوط به وردپرس است که یکی از بد ترین ها بوده و همیشه پیشنهاد می شود از این پلاگین دوری کنید..

در کنار همه ی این ها سعی کنید از افزونه های کاربردی مانند WP Super Cache و Yoast SEO در وردپرس استفاده نموده و به یکی از بهترین وب سایت ها در موضوع مورد نظر خود تبدیل شوید

چرا برخی ترجیح می دهند از سیستم های مدیریت محتوا استفاده نکنند؟

وردپرس و جوملا محبوبیت خاص خود را در بین وب مستر ها و طراحان وب دارند اما می توان گفت بسیاری از نیاز های شما را به صورت غیر مستقیم و با استفاده از فضا های پهنای باند غیر ضرروی تلف خواهند کرد و می توانند در دراز مدت و با رعایت نکردن اصول سئو آسیب های جبران ناپذیری را به افراد مبتدی و غیر حرفه ای بزنند که البته برخی از آن ها در نا کام شدن شما برای رسیدن به هدفتان شما را دنبال خواهند کرد.

سخن آخر!

سعی کنید حتما پس از نصب وردپرس پلاگین های غیر ضروری پیش فرض را نیز حذف کنید!

 

پلاگین های زیاد

تاثیر منفی پلاگین های غیر ضروری بر سئو

 

سئو پلاگین ها نیز بسیار این روز ها مورد توجه وب مستر ها قرار گرفته است به طوری که بسیاری دست به کد نویسی شخصی خواهند کرد